067 574 89 89

Які зміни чекають любителів снукеру в Україні в 2015 році

26 січня 2015 - Александр
article197.jpg

 

Для кожної людини початок року пов'язаний з очікуваннями, планами, які зроблять його життя більш яскравим, більш цікавим. Деякі зміни відбудуться і в ФСБУ за напрямом снукер.

Снукер, як гра, заснована на джентельменских традиціях, передбачає і формування певної культури поведінки, мислення, спілкування. Культури, властивої лише цьому виду більярдної гри.

У зв'язку з цим керівництво ФСБУ вирішило в 2015 році приділити особливу увагу снукеру за допомогою розвитку і розкриття внутрішнього потенціалу цієї гри.

Для того, щоб розуміти зміни, які вимагає снукер, необхідно бути всередині спорту, бачити його проблеми, і, відповідно, знаходити шляхи для вирішення спірних питань з метою виведення снукера на більш якісний рівень. Для багатьох людей снукер стає способом життя, своєрідним мотиватором бути самим собою, можливістю поспілкуватися з однодумцями, просто відпочити або досягти вершин як у спорті, так і матеріально трошки себе підтримати. В цілому снукер охоплює велике коло людей за інтересами, так і за віком - від маленький дітей до досвідчених ветеранів, причому немає обмежень і щодо гендерної приналежності.

Першим кроком стало формування календаря на 2015 рік. Кожен з гравців може з ним ознайомитися і побачити, що збільшено кількість турнірів. Введені нові. На наш погляд, це дозволить бути постійно в ігровому тонусі, цілий рік перебувати в грі, якщо можна так висловитися.

Другим кроком стало приведення снукерного обладнання та інвентарю до єдиних стандартів, що дозволить підвищити якість Гри, а відповідно видовищність, чого не вистачає українському снукеру. Так, всі столи на яких будуть проводиться національні турніри, будуть відповідати світовим стандартам. У 2015 році вводиться обмеження на використання нестандартного в снукері інветаря - це кий з діаметром більше 11 мм, частіше званий «пулівським». Це всім відома стандартна вимога для гри в снукер. Ми всі, як люди, розуміємо, що це назріло, і навіть зі сторони видно як незграбно виглядає гра нестандартним києм, і відразу викликає відповідну реакцію як глядачів, так і спортсменів. Ми не уявляємо, щоб з києм для гри в снукер, хтось із снукеристів відправився грати в інший вид більярду. Це виглядало б, принаймні на мій погляд, гумористично. Тому, якщо чоловік вирішив грати в снукер, насамперед він повинен розуміти особливості цієї гри. Інакше ми ніколи не перейдемо на новий якісний рівень мислення і гри! Не побачимо краси Снукера!

Реєстрація на всі турніри буде попередня по інтернету на сайті ФСБУ, а також сайтах, які співпрацюють з ФСБУ. Закінчуватися реєстрація буде у вівторок до 14.00. Увечері до 20.00 буде вже сітка, з точним зазначенням часом гри. Іногородні зможуть взяти квитки, спланувати свою поїздку. Це один із заходів, який опосередковано сприяє розвитку снукера в регіонах. Ігри будуть починатися, як правило, у суботу о 9.30. Продовжаться ігри в неділю. Півфінали і фінали, як правило, будуть в понеділок. Чому - як правило? Можливі зміни у випадку з великою кількістю учасників. Часто виникає питання, чому ігри починаються в суботу, а не в п'ятницю, а півфінали і фінал перенесені на понеділок? Відповідаю питанням на питання: що краще - приблизно 40 гравцям відпроситися у п'ятницю та четвер з роботи для ігор, або 4 гравцям, які отримують призи гарантовано, відпроситися з роботи в понеділок? Я думаю відповідь очевидна, і надалі вже не буде здаватися учасниками турнірів. Більшість спортсменів зіграють матчі у вихідні дні. Тим більше, будуть організовані трансляції, можлива підтримка на ТБ. Після відпочинку кращих гравців, ми всі повинні на наступний день побачити у півфіналах та фіналі - яскраву і барвисту гру, завзятість, загострення боротьби характерів, волю до перемоги - і найголовніше, як результат - це брейки! Справжні! До того ж, у вихідні дні жоден репортаж не робиться. Ми всі це знаємо. Ми не будемо підлаштовувати турніри для чотирьох гравців, які, як правило є професіоналами, і отримують винагороду, дають інтерв'ю, є членами збірної команди України. Це наші Лідери! І вони повинні працювати більше за інших, звичайних гравців. Це очевидні істини для всіх.

Наступне питання - це дрес-код. Щоб не було різних тлумачень, ФСБУ для всіх учасників надає безкоштовно - жилетки встановленого зразка. Спортсмен також може використовувати свою жилетку, аналогічного зразка. Зараз жилетки отримали більше 60 гравців. Хто не зміг отримати форму з яких-небудь причин, за 14 днів до початку чергового національного турніру повідомляє про своє бажання отримати форму, щоб вистачило часу її пошити. З наступного турніру всі ігри будуть проводитися тільки в жилетках. Метелики або краватки, спортсмени одягають починаючи з 1/8.

Особливу увагу ФСБУ буде приділяти спортивній поведінці гравців. Формування культури снукера передбачає культуру Поведінки за столом, і в глядацькому залі самих учасників. Так, розмови з суперником, образи, дії, спрямовані на зрив концентрації під час виконання суперником брейку, телефонні дзвінки і т.д. буде розцінюватися суддею як неспортивна поведінка.

Особливо суворо заборонено вживання спиртних напоїв гравцями під час турніру, будь-яких інших «тонізуючих» засобів. Іноді гравці це роблять в перервах між кадрами. Гравцям організаторами турніру надається вода безкоштовно, тому інші напої не вживаються (кола, пепсі і так далі). Нагадую, що на міжнародних турнірах, учасникам заборонено палити в перервах між фреймами, оскільки інший гравець може бути некурящим, або неповнолітнім, або жінкою, а від суперника, який щойно випалив цигарку, буде йти неприємний запах, який відволікає, дратує і губить здоров'я. Снукер - це спортивний здоровий спосіб життя!

З метою перетворення снукера не просто в гру, а в гру мислення, з метою боротьби за чистоту спорту в цьому році вводиться допінг-контроль учасників турніру. Будь-який гравець, як протягом турніру, так і після, за рішенням Організатора зобов'язаний пройти цю процедуру. У разі відмови гравцем пройти тест, його допінг-проба вважається позитивною.

В цьому році ФСБУ спільно з партнерами проведе семінари для тренерів, тренінги для суддів, навчальні заняття та уроки для спортсменів різних рівнів, як новачків так і професіоналів. Планується збільшення занять у дитячих школах більярдної майстерності.

Окремо хотілося б зупинитися на питанні розвитку снукера в регіонах. ФСБУ розробляється програма популяризації снукера на всій території України. Але є одне маленьке але... А чи потрібна ця програма регіонах? Мені здається, спочатку повинні йти пропозиції «знизу», а не насильно пропагуватися гра, яка не затребувана. Тому чекаємо на пропозиції від клубів, областей, і просто любителів снукера про способи і форми розвитку снукера в цілому в Україні. Ми відкриті для всіх пропозицій! Із задоволенням обговоримо Ваші ідеї!

Хочу відзначити, що ми живемо в дуже непростий час. Сподіватися на допомогу держави в нашому виді спорту, напевно, можна... провівши аналіз 11 років існування снукера в Україні, але... це не ефективний метод. Тому «порятунок потопаючих, справа рук самих потопаючих». Приймаються і розглядаються будь-які пропозиції пов'язані з розвитком снукера в Україні.

Директор ФСБУ за напрямом снукер в Україні Сергій Бойко

тел. 067-658-33-32

Головний суддя Тетяна Веккер

тел. 093-764-01-04

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Додати коментар
Facebook