067 574 89 89

Оновлений рейтинг снукеру. Нові лідери і нові аутсайдери

4 лютого 2015 - Александр
article198.jpg

Формальним приводом для публікації рейтингу є участь снукеристів в маленькому турнірі Сюйчжоу Оупен минулого тижня. Проте турнір, на якому переможець отримав 10 тисяч доларів призових, навряд міг сильно змінити розклад в рейтингу, як у верхах, так і в низах таблиці. Основні зміни настали у зв'язку з обрізанням рейтингів дворічної давності і з по суті відсутністю зарахування нових очок.


Так, перше місце як і раніше за Діном, другий Ніл Робертсон, який нещодавно грав у фіналі нерейтингового Мастерса, Ронні, завдяки пропущеному їм сезону 2012-2013 і завдяки виграним з тих пір титулів ЧС і UK а також фіналу ЧС і не таким вже поганим виступам на ряді інших турнірів - третій, незважаючи на неучасть не тільки в турнірах сезону 2012-2013, але і в турнірах цього та попереднього сезону, які не особливо представляють для Ронні інтерес. Марк Селбі четвертий, але левову частку його рейтингу (300 тисяч 648) він отримав завдяки перемозі на ЧС, в той час як Ронні в 2013 отримав 250 тисяч. Розриви між цією четвіркою скоротилися до мінімуму, Дін випереджає Ніла лише на смішні 1934 фунта, Ніл майже на 3000 фунтів Рона, Рон на 26,5 тисяч Селбі, але в рамках сучасного снукера такі суми переборні на протязі 1, максимум 2 турнірів за умови більш успішного виступу ніж у суперника.

У той же час Баррі Хокінс, що розташувався на 5-ій сходинці відстає від Селбі вже на значні 194 тисячі фунтів, Трамп (6) від Баррі ще на 93 тисячі. Стюарт Бінем і Ріккі Уолден завдяки останнім рейтинговим успіхам замикають топ-8. Нещодавно зробивший максимальний брейк Марко Фу - 9-ий, переможець Мастерс Мерфі взагалі десятий, відстаючи від лідера Діна майже на 350 тисяч (в черговий раз замислюєшся, чи розумно не нараховувати ніяких очок за перемогу на Мастерс, тим більше в рамках поєднання рейтингу і призових). Трохи здав Аллен - 11-ий, Стівен Магуайр нещодавно виграв турнір у Португалії - 12-ий, відстаючи навіть від Марка Аллена на 70 тисяч, а від Діна на 480 тисяч. Джо Перрі перемога в Китаї особливо нічого не дала, він 13-ий лише з 233 тисячами фунтів, зовсім кепські справи у рейтингу у Джона Хіггінса, лише 191 тисяча і 14-е місце. Ніяк не розвиває свої успіхи Мілкінс п'ятнадцятий, шістнадцятий Марк Вільямс, так і те, буквально по волі випадку (йдучий за ним Дотт відстає від Марка на чотири фунти!).

З інших гравців відзначимо Алі Картера, який зберігає вісімнадцяту сходинку, Марка Девіса, який, незважаючи на всі успіхи лише 19-ий, Пітер Ебдон з усією своєю хваткою вже 32-ий і, напевно, покине топ-32 за підсумками сезону. Бен Уоллестон потихеньку піднімається, але у цього гравця, якому пророкували велике майбутнє все йде більш ніж розмірено, він 36-ий. Загадковий таєць Пумжен, як не дивно, вже 39-ий, тут же тримається і колись дуже сильний Кен Доерті, він 38-ий. Меттью Селт, виграв групу ЛЧ і непогано виступає в турі - 37-ий. Впали в рейтингу також Джеймі Джонс і Ендрю Хіггінсон, ще недавно були дуже і дуже цікавими і перспективними. Вони тепер на 41-му і 46-му місцях. Нижче в рейтингу йде боротьба за місця в самому турі. Повернулися в тур Тоні Драго, Ендрю Норман, Ендрю Пэджетт, Фрейзер Патрік, Крейг Стедмен, Сем Берд, Робін Халл і Стюарт Керрінгтон ніяк не можуть закріпитися в числі 64 найсильніших, також як і новачки в турі Лука Бресель, Скотт Дональдсон і Вінні Калабріс. Тут же аж на 80-му місці підопічний Ронні О'саллівана Джоель Уокер. А ось над такими зубрами МТ, як Дейв Харольд і Баррі Дрібка нависла загроза вильоту, вони в топ-64 за підсумками сезону, швидше за все, не потраплять.

Варто також відзначити, що рейитнг стає все більш і більш розмашистим. Ще недавно різниця між першими місцями в рейтингу і місцями кінця вісімки найсильніших становила 3-4-5 тисяч очок, іноді трохи більше. Сьогодні ж розрив між першою четвіркою і взагалі всіма іншими такий, що подолати його може бути при хорошому збігу обставин вдасться Джадду Трампу або при героїчних зусиллях - Уолдену, Бинему або Мерфі. 

Необхідна умова для такого надолуження виграш рейтингових турнірів в Уельсі, Німеччині та Китаї в лютому і весною. В той же час хто буде з цієї четвірки перед ЧС і найголовніше після нього першим - невідомо. Ронні напевно пропустить турніри PTC, пропустить Гран-Прі в Китаї і може не полетіти навіть на China Open. З іншого в такій формі він може додати і ще один титул ЧС, а будь-який турнір, на який все ж полетить - може з наскоку виграти. В загальному ж плані хочеться сказати, що нинішня рейтингова система куди справедливіша, ніж застаріла попередня. Обрізки, дисбаланс призових між переможцем і фіналістами-півфіналістами, заміщення рейтингу призовими - все це більш ніж позитивно. Однак ці реформи можна назвати половинчатими. 

По-перше замість справедливого розподілення грошей і очок в матчі (наприклад пропорційно рахунку, що сильно збільшило б мотивацію гравців на кожному кадрі), створена система половинчастих призових для сіяних гравців. Куди розумніше було б в принципі скасувати гарантовані призові і змушувати всіх і кожного заробляти гроші в рамках гри, а не посіву. З іншого боку є досі ряд нерейтингових турнірів, незрозуміло навіщо існуючих. Кваліфікація на Мастерс існувала раніше, в тому числі коли-то вона навіть називалася досить пафосно: Benson&Hedges Championship, відповідно при бажанні її можна відродити, призові Ліги Чемпіонів і так мізерні і більшість гравців там грати особливим бажанням не горить (досить подивитися скільки гравців з топ-16 було заявлено на Лігу і скільки з топ-32 і топ-48), турнір Чемпіон Чемпіонів і так сам по собі такий, що на нього потрапляють лише ті, хто заслужив це місце завдяки перемозі на тому чи іншому турнірі або завдяки дуже високому місцю у рейтингу, в цілому: та ж кваліфікація. Крім того давно пора ввести нехай невеликі призові за сенчурі-брейки (скажімо 100 фунтів за брейк) і додавати ці та призові за максимальні брейки до рейтингу. Все ж хороша і красива гра теж заслуговує того, щоб її мали на увазі. 

Якщо б всі ці турніри були рейтинговими, очки і гроші розподілялися б пропорційно, а також були б призові за сенчурі і максимуми, то вже в нинішньому рейтингу Шон Мерфі був би п'ятим, Ронні незважаючи на деякі невдачі в ЛЧ і на Мастерс був би першим, вище піднялись би також Джадд Трамп, Стівен Магуайр і Марк Аллен. 

Будемо сподіватися, що колись керівництво снукера проведе і ці реформи. 

Повну таблицю рейтингу дивіться тут.
 
Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Додати коментар
Facebook