067 574 89 89

Різновиди гри в більярд.

8 жовтня 2013 - deformazija

Різновидів гри на більярдному столі існує декілька. Основними з них є:

— Карамболь (або французький більярд);

— Російський більярд;

— Снукер;

— Пул (американський більярд);

— Кайза (фінський більярд);

— Новус (прибалтійський більярд).

 

В наші часи найбільш розповсюджені пул, снукер та російський більярд. 

 

Російський більярд в свою чергу має три різновиди:

 — Вільна піраміда (американка);

— Комбінована піраміда (москвичка);

— Динамічна піраміда (невська).

 

Багато людей помилково називають пул американкою, але справжня американка чи вільна піраміда грається на російському столі. Головною відмінністю російського більярду від інших різновидів є дуже особливі параметри стола. Діаметр кулі складає 68-68,5 мм, а ширина луз всього на декілька міліметрів більше і становить 72-73 мм для кутової лузи та 82-83 для середньої лузи. Через таку незначну розбіжність, гра на російському столі вимагає виняткової точності від більярдиста. Тут треба продемонструвати найкращі якості, як в плані витримки, так і в плані розрахунків. Саме такі особливості зумовили найбільшу популярність саме російського більярду в Украйні.

 

Другим по черзі, але не менш захоплюючим різновидом гри можна назвати пул. Пул це також комплексна назва, яка поєднує в собі багато ігор. До найбільш відомих різновидів можна віднести класичну вісімку (Пул-8), дев’ятку   (Пул-9) та стрейт (14+1 з продовженням). Грати на американському столі легше, в порівнянні із російським аналогом. Середній діаметр лузи складає близько 12 см., а діаметр кулі — 5,715 см. Але, не дивлячись на це, пул також є повноцінною захоплюючою грою зі своїми неповторними елементами, що завоювали прихильність багатьох гравців.

 

Снукер – це різновид англійського більярду. Як і стає британцям, ця гра дуже вишукана та неповторна. Снукер грається на особливому столі з різнокольоровими кулями. Великі лузи та невеличкі кулі в сукупності зі специфічним покриттям та тонким києм створюють відчуття ілюзії легкої гри. Але насправді ці особливості навпаки ускладнюють процес гри. Навіть мізерне відхилення від правильної траєкторії удару – і шар буде відправлено повз ціль. Тому снукеристи завжди по декілька разів дуже ретельно перевіряють правильність вибраного напрямку.  Кожна куля має свою номінальну вартість. Саме вона складається в суму балів, яка в кінці визначає переможця. Снукер – це гра виходів. Тобто самого по собі забиття кулі не достатньо. Треба намагатися зробити так, щоб після влучання биток виходив на позицію, з якої зручно забити іншу кулю. Щорічно проводиться Чемпіонат світу зі снукеру. Це дуже почесний турнір з великим призовим фондом. 

 

Основні різновиди гри на більярді завжди доступні в клубі BilliardCity

 

Детальніше про правила кожного виду гри можна дізнатися у відповідному розділі сайту. 

Коментарі (0)

Немає коментарів. Ваш буде першим!

Додати коментар
Facebook